Shrek omalovanky

Shrek je zlobr a žije spokojeně v bažině. Je však vyrušen pohádkovými postavami, které do bažiny vyhnal lord Farquaad. Společně s Oslíkem se vydá do lordova paláce. Přijedou tam zrovna ve chvíli, kdy probíhá řytířský turnaj o to, kdo osvobodí princeznu Fionu a přivede ji, aby si ji mohl lord vzít. Shrek se dohodne s lordem, že mu dovede Fionu a on na oplátku vyžene pohádkové bytosti z jeho bažiny.
Vydají se spoločně k hradu, kde je Fiona vězněna. Fionu najdou ale je vyděšena, že její zachránce je zlobr. Během cesty zpět zjistí Shrek a Fiona, že toho mají mnoho společného. Zamilují se do sebe. V noci se ale Fiona proměňuje ve zlobřici protože jako malá byla zakletá a pouze polibek její pravé lásky jí může vrátit její pravou podobu. Druhý den ale přijede lord a Fionu si odveze. Shrek se vrátí do bažiny ale zjistí že mu Fiona chybí.
Oslík Shrekovi řekne, že Fiona se brzy vdá. To ho přiměje k tomu, aby se vydal do lordova paláce. K tomu jim pomůže dračice, která svatbu přeruší před tím, než lord políbí Fionu, ale také před západem slunce. Všichni pak vidí Fionu ve zlobří podobě a lorda změna Fiony na zlobřici rozčílí a přikáže zabít Shreka i Fionu. Shrek a Fiona se políbí, ale Fioně zlobří podoba zůstane, kterou ale neočekávala. Ale Shrekovi se líbí. Vezmou se a vydají se na svatební cestu.

ve slovenštině omalovánky Shrek

2010 - 2014 Omalovanky-Zdarma.cz
kontakt zavináč omalovanky-zdarma.cz
zásady ochrany osobních údajů